KONST / Litografier / Färglitografi 13857274
*
nr 1385 7274
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Färglitografi, Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige, "Spanska sånger", PT. Signerad, daterad 1988. Motivet: 75x57, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Kondition: saknar glas
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 mars 2021
kl 18:37:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 16:33:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
*
Acke Oldenburg
Kondition: saknar glas
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs mer om Acke Oldenburg
nr 1385 7274
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Färglitografi, Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige, "Spanska sånger", PT. Signerad, daterad 1988. Motivet: 75x57, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Kondition: saknar glas
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/3 16:33:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01